Posted on

STEAKY Z TUŇÁKA S CITRONEM A BYLINKAMI

Tento velmi snadný steak z tuňáka pečený na sporáku bude jistě potěšen jakýmkoliv vyznavačem ryb a měkkýšů! Je to masitá, umírněná ryba, která si rychle poradí s chutí jakéhokoli typu přírodního konopí nebo dokonce koření, se kterým si ji nastavíte.

Tyto vydatné steaky z tuňáka jsou vlastně fantastickou metodou, jak obměnit typické večeře z drůbeže a hovězího masa po celý týden. A co je nejdůležitější, spolu s přímou technikou přípravy jídla je můžete snadno vytvořit v restaurační kvalitě a téměř bez jakékoli iniciativy!

PEČENÉ STEAKY Z TUŇÁKA

🥘Potřebné materiály

Herbes de Provence je ve skutečnosti vonná přírodní bylinná směs složená z typického přírodního konopí, které můžete v současnosti nosit jako palmu! Podívejte se na naše vlastnoručně vyrobené bylinky de Provence, pokud nemáte vlastně žádný druh, stejně jako váš tuňák bude jistě stále chutný!

Steaky z tuňáka – 12 uncí steaků z tuňáka, o hustotě zhruba ¾ palce
Olivový olej – ½ polévkové lžíce EVOO (přídavný panenský olivový olej).
Sodík a pepř – ¼ lžičky z každého nebo dokonce mnohem více podle preference.
Česnekový prášek – ¼ lžičky česnekového prášku.
Herbes de Provence – ¼ lžičky provensálských bylinek.
Citron – 1 velký citron, nakrájený na plátky.

🔪 NÁVOD KROK ZA KROKEM

Akce vůči tomuto pokrmu jsou ve skutečnosti snadné, jednoduše se ujistěte, že svého tuňáka nepřevaříte nebo dokonce zcela jistě skončí extrémně suchým (*viz podrobnosti). Budete potřebovat varnou desku, redukční panel nebo dokonce někde ke sběru a dobovému tuňákovi a také nějaké určovací lžíce.

1.Příprava

Předehřejte sporák na 450 °F (232 °C).
Doba. Navrstvěte steaky z tuňáka s ½ lžičky olivového oleje a také s ¼ lžičky sodíku a pepře, ¼ lžičky česnekového prášku a také ¼ lžičky provensálských bylinek.

2.Uspořádejte citrony

Umístěte kousky 1 velkého citronu na malý plech a všechny je rozložte. Poté umístěte steaky z tuňáka do zařízení a ujistěte se, že pod nimi nejsou žádné citrony.

3.Vařit

Vařte 10-12 minut. Steak z tuňáka by měl mít stále fuchsiové zařízení spolu s vnitřní teplotou 125 °F (52 °C) pro medium-rare. Proveďte okamžitě.

Lahodná, a přesto jemná chuť tuňáka se efektivně spojuje s řadou různých chutí! Vyzkoušejte to spolu s okurkovým salátem pro pokrm inspirovaný. Asií nebo dokonce spolu s opečenými bramborami pro jednu věc, která je mnohem vydatnější.

TIPY A POZNÁMKY K RECEPTŮM

USDA navrhuje, aby vnitřní teplota steaků z tuňáka byla před konzumací skutečně 145 °C (63 °C). Nicméně, medium-rare je ve skutečnosti kuchařem doporučený stupeň propečení, který spočívá na asi 125°F (52°C).

Necháte-li si steak z tuňáka odpočinout po dobu třiceti minut před přípravou jídla, aby se zajistilo, že může snadno ovlivnit úroveň prostorové teploty, jistě to pomůže vašim rybám a korýšům připravit mnohem více rovnoměrně.

Uchovávání: Pokud máte skutečně zbytky, uchovávejte pečené steaky z tuňáka v povrchové vzduchotěsné přihrádce a také je všechny 3-4krát chlaďte. Směrem k ledu je všechny pevně zakryjte fólií nebo dokonce přilnavým krytem a všechny je umístěte do sáčku s mrazničkou nebo dokonce vzduchotěsné přihrádky po dobu až 3 měsíců. Rozmrazte přes noc v lednici.

Zbývající steak z tuňáka je ve skutečnosti chutný a studený, zvláště když je nakrájen na salát nebo dokonce konzumován jako předkrm.

Ohřev: Chcete-li jej znovu ohřát, povolte, aby se týkala úrovně prostorové teploty velmi zpočátku. Poté jej vložte na středně rozpálenou pánev spolu s trochou oleje a opečte všechny okraje. Jednoduše dostačující pro zpestření steaků, ale nedostatečné pro přípravu všech v centru.